Sporty na profi povrchu

Od školních až po FULL PUR povrchy – námi dodávaná řešení mají certifikáty IAAF

Zkušenosti z praxe

Zprostředkujeme vám zkušenosti našich zákazníků, plusy i mínusy jejich řešení.

Jaký typ povrchu?

Proberte to s námi a my vám navrhneme vyhovující systémové řešení.

Nové technologie

Směle zapomeňte na antuku. Už to není co bývalo, je to lepší!
Vždy máme pro vás i alternativní – levnější řešení sportovních ploch.

Proč je polyuretanový povrch skvělou volbou pro sport?

Ideálem pro sportovní plochy jsou jednolité povrchy z pryže nebo termoplastu spojované polyuretanovými pojivy. Podle funkce hřiště, dráhy nebo sportoviště navrhujeme takové systémové řešení, které nabídne optimální odpružení pro daný sport.

Povrch se obvykle skládá ze dvou základních vrstev, do té spodní se ukládá černý granulát SBR zajišťující pružnost, nahoru pak barevný granulát EPDM nebo TPV.

Polyuretanové povrchy mají výborné vlastnosti, dlouhou životnost a jsou barevně stálé. Díky kvalitě použitých materiálů jsou připravené na zátěž, běžecké tretry a ani v dlouhém časovém horizontu se neprošlapávají.

Finálně zhotovené povrchy jsou teplotně stálé, bezprašné, propouštějí vodu a po deštích rychle vysychají.

Jaké jsou výhody jednolitých sportovišť?

Polyuretanové atletické dráhy
Skladba tartanového atletického povrchu je optimalizovaná na zátěž a běh v tretrách. Samozřejmostí je certifikace materiálů sportovními federacemi např. IAAF.

Polyuretanová víceúčelová hřiště
Vrchní vrstva hřiště tvořená z barevného granulátu umožňuje kombinovat na hřišti více barevných ploch. Lajnování je řešeno speciálními otěruvzornými laky.

Ekonomické varianty sportovních povrchů
Sportovní povrch můžete řešit také alternativně. Našim zákazníkům nabízíme realizaci hřišť s umělou trávou, pokládku plastového modulárního systému, tzv. kazetových dlaždic, nebo realizujeme nátěry stávajících ploch otěruvzornými akrylátovými barvami.

Povrchy z materiálu TPV - vulkanizovaného termoplastu

Vedle tradičního EPDM materiálu nově nabízíme realizaci sportovních ploch pomocí vulkanizovaného termoplastu. TPV neboli vulkanizovaný termoplast je granulát, který má skvělé mechanické a funkční vlastnosti a je odolný vůči UV záření.

Prohlédněte si naše realizace pryžových povrchů venkovních sportovišť.
Naši spokojení zákazníci jsou z České republiky i ze zahraničí!

Jak řešíme sportovní povrchy?

Různé systémy a skladba povrchů pro atletiku a míčové sporty

Atletika na polyuretanovém povrchu

Povrchy z TPV či EPDM používané v atletice jsou optimalizované pro běh, překážkový běh a lehkou atletiku. Realizace těchto sportovních povrchů se provádí nástřikem specializovanými stroji zajišťující potřebnou hladkost a vydatnost povrchu. Ať už se jedná o školní nebo profesionální FULL PUR povrchy, používáme certifikované materiály u kterých je možnost volby barevného provedení.

Hřiště s pryžovým povrchem

Pryž (EPDM) nebo termoplast (TPV) se používá na multifunkčních hřištích, kde lze hrát na jednom povrchu více sportů. Aplikuje se na hřištích pro volejbal, košíkovou, nohejbal, florbal, házenou, malou kopanou, tenis, atd. Na jedné ploše se vyznačí hrací pole pro jednotlivé sporty. Lajnování se provádí otěruvzdornými laky. Povrch ze dvou pružných vrstev tlumí nárazyje bezpečný při pádu.

Umělá tráva

Pokládka umělé trávy je ekonomicky výhodným řešením. Povrch je dobře propustný a za mokra rychle vysychá. Velkou výhodou hřiště z umělé trávy je možnost jeho proměny na zimní kluziště. Hřiště z umělé trávy je odolné vůči povětrnostním vlivům, snadno se opravuje a dobře se udržuje a čistí. Životnost povrchu je 12 a více let.

Kazetové povrchy

Souvislý povrch na principu plastových dlaždic se zámečky je další levnější alternativou. Tento modulární systém má velmi široké využití. Používá se například na tenisové kurty, floorbal, futsal a na mnoho dalších sportovních a pochůzných povrchů. Tyto plastové rohože se mohou pokládat přímo na starý beton, asfalt nebo na podsyp, kde vytvoří pevnou a souvislou vrstvu.

Akrylátové stěrky

Akrylátové stěrkové nátěry se aplikují na venkovní i vnitřní plochy sportovišť. Jedná se o levnější alternativu úpravy sportovního povrchu. Akrylátové nátěry hřiště mají výbornou mechanickou odolnost, zaručují optimální odrazovost míče, i za mokra jsou neklouzavé. Mohou se také aplikovat jako ochranná vrstva hřiště, čímž prodlouží jeho životnost.

Kdo jsou naši zákazníci?

Našimi zákazníky jsou města a veřejný sektor, sportovní kluby a centra, školy a školky, firmy provozující víceúčelová sportoviště, rekreační střediska, hotely, plavecké centra... Upravujeme nejen dětská hřiště a různá sportoviště, ale také chodníky, pěší zóny, parkoviště, povrchy kolem bazénů, inline a cyklistické stezky, a mnoho dalších povrchů.