Povrchy dalších ploch

EPDM materiály sloučí také jako prvek moderní architektury. Vznikají tak více než zajímavé projekty.

Buďte tvořiví a inovativní

Říkáte si, že pryž do města nepatří? Tak se zajeďte podívat do ostravského kina Luna. Budete mile překvapeni...

Pryžový povrch s jednolitou strukturou je zajímavým prvkem v urbanistické architektuře. Díky možnostem vymodelovat 3D povrch zároveň nabízí relaxační a hrací plochu.

Polyuretanový gumový povrch také aplikujeme na dopravních hřištích, chodnících s požadavkem neklouzavosti, jako povrchy pod workout a senior hřiště nebo kolem bazénů.

Proč zrovna pryž?

EPDM umělý povrch z pryže je skvělou volbou, když hledáte povrch jako:

·  Netradiční architektonický prvek s 3D modelací povrchu
·  Podlahovou krytin, coje pružná, bezpečná a neklouzavá
·  I v nepříznivém počasí vodopropustnou a rychleschnoucí
·  Materiálově a barevně stálý v čase i při různých teplotách
·  Bezúdržový a neprošlapující se, neprorůstá trávou
·  S dlouhou životností v rozsahu 10–15 let
·  Silně exponované nebo váhově zatěžované povrchy

Prohlédněte si netradiční realizace pryžových povrchů – možná i tam, kde byste je vůbec nečekali. Realizujeme zakázky v Česku i ze zahraničí!

Nepřeberné možnosti pryžových povrchů

Kde všude lze nalézt bezešvé gumové povrchy a další výrobky z pryže

Veřejná prostranství

Díky své kvalitě nacházejí gumové povrchy své uplatnění i v urbanistické výstavbě. Mnozí architekti jej používají při 3D modelování povrchu, čímž mohou v prostoru snadno vytvořit  nejen pochůznou, ale také odpočinkovou zónu.

Zámková dlažba pro zátěž

Zámková dlažba se pokládá na silně exponované povrchy. Používá se jako systémové řešení pojízdných a pochůzných ploch, např. parkovišť, cestiček, chodníků, ploch u školek, stezek pro koně, podlah do stájí, kolotočů a trenažerů pro koně. 

Bezpečné chodníky

Polyuretanové povrchy se aplikují v místech se zvýšenými nároky na neklouzavost. Aplikace se provádí na chodníky u domů pro seniory, na promenádách v léčebných zařízeních, na hrací plochy ve školkách nebo na chodníky u domů.

Workout hřiště

Kdysi průlezky, v dnešní době workout. Pod jinými slovy se skrývá prakticky totéž, na co si pamatujeme z dětství. Ale že těch pádů a úrazů bylo? Kvalitní workouty by měly zajistit nejen zábavu ale také bezprašný povrch zmírňující pády.

Senior hřiště

Senior hřiště neboli venkovní posilovny musí mít bezpečné podloží zmírňující pády. Nabízíme více pryžových systémů rozdělených do kategorií podle certifikované výšky pádu od 90 cm do 390 cm. Navrhneme typ podloží, který bude korelovat s posilovacími stroji.

Dopravní hřiště

Odpružený povrch dopravního hřiště, kde se děti učí silniční bezpečnosti, by měl být pro každé město prioritou. Přestože je litý gumový povrch výtečnou volbou ochrany dětí před úrazy, není takových typů hřišť u nás v ČR zatím příliš k vidění. 

Bezpečně kolem bazénů

Gumový povrch je zvlášť vhodné aplikovat kolem bazénů pro svou měkkost, barevnost a neklouzavost. Povrch je dobře vodopropustný a snadno vysychá, takže se na ploše okolo bazénu nebude hromadit voda

Pryžové obrubníky

Gumové obrubníky se používají se jako ukončovací nebo  překrývací prvek na sportovištích, dětských hřištích, venkovních fitness a u bezepečných chodníků. Nabízíme v různých barevných provedeních a rozměrech 1000 x 40 (50) mm.

Desky s umělou trávou

Pryžová deska s nalepeným umělým trávníkem je výbornou volbou umělých povrchů na menších plochách balkonů, teras, dětských hřišť nebo fitness center. Desky mají certifikaci pro použití na dětských hřištích podle normy ČSN 1177.

Pryž jako estetický prvek? Proč ne!